1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya
 3. Twitter Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim

Twitter Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim

Twitter Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası İletişim

Twitter

Twitter, kullanıcıların 140 karakter ile kısıtlanmış “Tweet” (Cıvıldama) adı ile paylaşımlarda bulunabildiği bir sosyal medya platformudur. Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone, ve Evan Williams tarafından Mart 2006 tarihinde oluşturulup Temmuz 2006’da kullanıcılara açılmıştır. Kısa sürede kullanıcıların beğenisini kazanarak popülaritesini hızla yükselten Twitter 2013’te dünyanın en çok ziyaret ettiği 10 site arasında yer almıştır. Günümüzde ise 310 milyonun üzerinde aktif kullanıcı ile popülaritesini sürdürmektedir.

Twitter üzerinde atılan tweetler herkes tarafından görüntülenebilmektedir. Fakat kullanıcının isteğine göre sadece onayladığı takipçilere açık tweet atabilen hesaplar oluşturulabilmektedir. Kullanıcılar beğendikleri tweetleri beğenerek, profilinde “beğendikleri” bölümünde gösterebilir yahut retweet ederek, kendi profilinde paylaşabilirler. Ayrıca Twitter kullanıcıları birbirlerine yine 140 karakter ile kısıtlanmış özel mesajlar gönderebilirler. Akıllı telefonlardan ve tabletlerden de insanlar Twitter’a rahatlıkla ulaşabilmekte ve uygulamayı her yerde rahatlıkça kullanabilmektedirler. Günümüzde Twitter’da her dakikada yaklaşık olarak 98 bin tweet atılmakta ve kullanıcılar ile paylaşılmaktadır.

Twitter’ın enleri

Twitter’da en çok takipçiye sahip olan 10 hesap:
1) Katy Perry: 95,797,000
2) Justin Bieber: 91,723,000
3) Barack Obama: 84,656,000
4) Taylor Swift: 83,420,000
5) Rihanna: 69,660,000
6) YouTube: 66,600,000
7) Ellen DeGeneres: 65,480,000
8) Lady Gaga: 65,291,000
9) Twitter: 60,140,000
10) Justin Timberlake: 57,975,000

Twitter’ın en eski hesapları: @jack (Jack Dorsey), @biz (Biz Stone) ve @noah (Noah Glass)

Ayrıca en çok tweet atılan gün ise, 3 Şubat 2013 gününde oynanan Super Bowl XLVII müsakabası sırasında gerçekleşmiştir. Tam olarak 24 milyon 100 bin tweet atılarak bu alanda rekora imza atılmıştır.

Türkiye’den erişimin engellenmesi

Türk mahkemelerinin içerik kaldırma taleplerini reddeden Twitter, 20 Mart 2014 gecesi Türkiye’den erişime engellendi. Bilim ve teknoloji bakanı tarafından yapılan açıklamada Twitter’ın siyasi değil, hukuki sebeplerle engellendiği duyurulmuştur. İnsanların özel hayatına müdahalede bulunan hesapların bloklanması ve insanların mağduriyetinin giderilmesi şartıyla Twitter’ın tekrar açılabileceğini belirtmiştir. Daha sonra tekrar erişime açılan Twitter, ilerleyen süreçlerde birkaç kez daha engellendi ve tekrardan erişime açıldı.

Karakter sayısı düzenlemesi

Twitter son günlerde alışılmış bir özelliği olan “140 karakter” kuralına bir düzenleme getirmeyi düşünüyor. Şirketin bloğundan açıklama yapan Twitter’ın ürün geliştirme müdürü Aliza Rosen “Uzun zamandır Twitter kullanan kişilerle 140 karakter sınırı arasında bir duygusal bağ oluşmuş olabilir. Ama yeni karakter limitini de çok seveceksiniz.” ifadelerini kullandı. Az sayıda seçilen kullanıcılar 280 karakter ile deneme yaptılar. Bazı çevrelerden yeni limit tepkiyle karşılanırken bazı kullanıcılar ise yeni limiti heyecanla bekliyor.

Twitter Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
Twitter’ın müşteri hizmetleri telefon numarası bulunmamaktadır.

Twitter’de illegal, yasaya aykırı, ahlak dışı, terörsel faaliyet içeren içerikler görürseniz aşağıdaki verdiğimiz linkten şikayet edebilir ve içeriğin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğünün Twitter adresi de bulunmaktadır. Gördüğünüz illegal unsurları Emniyet Genel Müdürlüğünün Twitter hesabını etiketleyerek ya da direk mesaj yoluyla ileterek yardımcı olabilirsiniz.

Twitter ile ilgili yaşamış olduğunuz sorunları yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz ve sorunlarınıza çözüm üretmemiz konusunda ücretsiz detsek alabilirsiniz.

Twitter Rapor Gönderme Adresi
Twitter’a Rapor Gönder

Emniyet Genel Müdürlüğü Resmi Twitter Hesabı
EMG’ye Şikayette Bulun

Arama Terimleri: twitter iletişim bilgileri, twitter telefon no, twitter irtibat tel, twitter canlı destek, twitter müşteri temsilcisi, twitter şikayet hattı, twitter müşteri hizmetleri, twitter hesabım kapatıldı, twitter şifremi unuttum, twitter hesabım çalındı, twitter mesaj yazamıyorum

Yorum Yap

Yapına Yorumlar (30)

 1. Facebookta yöneticisi olduğum bir grupta Twitter mesajlarımın otomatik olarak görünmesini sağlayabilir miyim? Kişisel profilimde bunu yapabiliyorum. Ancak Facebook grubu üzerinde olup olamayacağını bilmiyorum.

  • Merhaba Burcu Hanım, bu işlem için Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama kutusuna Tweet Feed for Pages yazıp aratın. Ardından Facebook sayfa seçimi aşamasına geçiniz. Bu adımda twitter hesap uygulamasını eklemek istediğiniz sayfayı seçiniz. Tweet Feed for Pages tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekrandan “Facebook sayfaları seç” tıklıyoruz. Eklemek istediğimiz sayfayı seçtikten sonra Add Page Tab kısmına tıklıyoruz. Son adım olarak da Twitter kullanıcı adınzı Twitter Username alanına yazarak Save Settings butonuna tıklayıp kaydediniz. Kayıtdan sonra sağ üst köşede View Tab seçeneğine tıklayarak uygulamanın önizlemesini başarılı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

 2. Merhaba. Telefondan Twittera girme sorunu yaşıyorum. Uygulamayı açınca sürekli yükleme işareti çıkıyor ve sonuçsuzca dönüyor. 10 dakika bekliyorum ama hiçbir şey değişmiyor.

  • Merhaba Serdar Bey, öncelikle telefonunuzdan ayarlar -> uygulamalar -> depolama -> verileri temizleyin işlemini gerçekleştirin. Eğer sorun düzelmezse uygulamayı silip tekrar yükleyin.

 3. Twitter’da 140 karakter kalktı deniyor ama ben hala 140 karakteri geçemiyorum. Kimler için bu sınır kalktı çok merak ediyorum. Ben Twitter’da hala 140’da takılıyourm.

  • Merhaba Ayşe Hanım, 280 karakter sınırına geçilmeye başlandı fakat şuan için küçük bir grupla deneme yapılıyor. 280 karakter sınırlamasının zamanla tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

 4. Twitter’da video izlemeye çalıştığımda siyah ekran çıkıyor. Play tuşuna tıkladığımda ekran siyah olarak kalıyor. Bilgisayarda olmuyor sadece telefonda. Sebebi ne olabilir acaba?

 5. Tarayıcı üzerinden Twitter’a girdiğimde sürekli olarak son 1 saat içinde atılan tweetleri görebiliyorum. Sebebi ne olabilir. Sayfayı yeniledikçe tweetler değişiyor ancak sürekli olarak son 1 saatin tweetleri var.

 6. Yaklaşık 1 haftadır Twitter’da direk mesaj atamıyorum. Ekrana sürekli olarak sunucu hatası diye bir uyarı çıkıyor. Bu kadar süre düzelir diye bekledim ama bir sonuç yok. Karşılaşan var mı daha önce?

 7. Twitter hesabımı nasıl kapatabilirim. Kapatma seçeneğini seçiyorum ancak akşam girdiğimde hesap yine açık. Bunun bir püf notası mı var acaba?

 8. Merhaba. Yeni telefonuma Twitter uygulaması kurdum ama uygulamayı her açtığımda ekran boş olarak çıkıyor. Birkaç defa silip yeniden kurdum ancak sonuç hep aynı. Yardımcı olur musunuz? Telefonum iPhone 6S.

 9. Twitter’dan DM alamıyorum. Arkadaşımın telefonundan kendime gönderiyorum ama herhangi bir şey gelmiyor.

 10. Twitter üzerinde paylaştığım bir tweeti silemiyorum. Tweet bende silinmiş görünüyor ama başka cihazlardan baktığımda silinmemiş durumda. Benim için hayati önem taşıyor. Hesabımı kapatsam tweet de kaybolur mu?

 11. Twitter benim yerine kendi tweetler atıyor. Günde ortalama benim yerime 10-15 defa tweet atılıyor. İçerik olarak da hep başka sitelere giden linkler var. Kaldırıp tekrar kurdum fayda etmedi. Telefonuma yerleşmiş bir virüs olabilir mi? Teşekkürler.

 12. Merhaba. Twitter’da, Facebook’ta olduğu gibi sadece belli bir grubun attığım Tweetleri görmesini sağlayabilir miyim?

 13. Twitter’da konumumu nasıl paylaşırım ya da böyle bir seçenek var mı?

 14. Sonunda bugün Twitter 280 kelime olarak hizmete başladı. 140 kelime sınırına takılanlar artık daha özgürce tweet atabilecekler.

 15. İnternet üzerinden Twitter yüklemeye çalıştığımda Hata kodu 24 şeklinde bir hata çıkıyor. Ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Ancak sonunda uygulama yüklenmiyor. Bunun çözümü var mı?

  • Merhaba

   Uygulamanın kalıntısı cihaz üzerinde kalmış olabilir bunun için temizleme programını kullanabilir ya da dosya yöneticisi olarak silmeniz gereklidir.

 16. Merhaba. Twitter uygulamasını her açtığımda önce 1 dakikalık bir reklam videosu açılıyor telefonumda. Sürekli olmasa da günde bir defa oluyor. Bu videonun Twitterla bir alakası var mı? Başka insanlarda da oluyor mu bilmiyorum.

 17. Twitter 280 karakter açıklaması geldi ama hala bende 140 karakter. Geçilmedi mi ki hala.

 18. Merhaba. İki gündür Twitter mesajları şu anda alınamıyor şekilde bir uyarı çıkıyor. Bu sorun sadece bende mi var?

  • Merhaba

   Güncellemelerinizi kontrol ediniz.
   Uygulamalar>Ayarlar>Uygulama Yöneticisi>Hepsi Sekmesine Gelin
   Twitter uygulamasını bulun ve üzerine dokunun bir müddet verilerin hesaplanmasını bekleyin.
   Kayıt yeri sekmesi içerisinde olan Veriyi sil butonu yardımı ile verileri temizleyin.

 19. Twitter hesabım kendi kendine retweet yapıyor. Uygulamayı kaldırıp tekrar kurdum ama çözülmedi. Bunun önüne geçmenin yolu var mı?

  • Merhaba

   Twitter > Ayarlar > Uygulamalar bu adımları izlediğinizde Twitteri kullanmak için izin verdiğiniz uygulama ve programları burada görürsünüz. Mesela bunlar Facebook , İnstagram gibi uygulamalardır. Bunlar arasında bilmediğiniz bazı programlarda bulunabilir. Buradan erişimi kapatmak istediğiniz programları kapatarak sorununuzu çözebilirsiniz.

 20. Merhaba. Twitterda sürekli olarak telefonunu doğrula mesajı alıyorum. Düne kadar hiçbir şey yoktu ancak şimdi ne tweet atabiliyorum ne akışı görebiliyorum. Sürekli olarak telefonunu doğrula mesajı çıkıyor ne yapabilirim?

 21. Selam.ben artık Twitter’da spam bildiremiyorum.Sebebi ne olabilir.o kadar çok spam gelmeye başladı ki artık spam bildirme kısmı aktif değil.

 22. Twitterda adıma açılmış 3 tane farklı hesaptan sürekli olarrak uygunsuz tweetler atılıyor.şikate ettim ama 1 ay oldu kapatılmadı.başka deneyebileceğim bir çzöüm varmı

 23. Merhabalar. Twitter’da beyaz sayfa sorunu yaşayan var mı? Açtığım anda sadece beyaz sayfa karşıma çıkıyor.